ÚVOD
ČÍTAŤ
OBJEDNAŤ
O AUTOROVI
PRE MUŽOV
 
O AUTOROVI
 
 


J
ohn Eldredge je autor, poradca a prednášateľ. Dvanásť rokov bol spisovateľom a spíkrom pre organizáciu Focus on the Family (Zameraní na rodinu). Teraz je riaditeľom Ransomed Heart Ministries, vyučuje, robí poradcu a trénuje spoločenstvo zamerané na pomáhanie ľuďom zotaviť sa a žiť z hĺbky svojho srdca. John žije v Colorado Springs so svojou manželkou Stasi a troma synmi. Páči sa mu život v Colorade, kde môže uskutočňovať svoje ďalšie koníčky, včítane rybačky na mušku, horolezectva a objavovania vôd Západu vo svojom kanoe.


John je autorom viacerých ďalších kníh:


Posvätná romanca (Sacred Romance)
Prvá kniha, ktorú napísal John Eldredge spolu s priateľom Brentom Curtisom. Život je viac ako rutina a kresťanstvo je o čomsi viac ako o povinnostiach. Je to Posvätná Romanca - veľký príbeh lásky, ktorý sa odvíja počas boja na život a na smrť. Táto kniha je malým pokladom, ktorý je na ceste stať sa klasikou, ani nie kvôli brilantnosti autorov ako preto, že nanovo odhaľuje tajomstvo Evanjelia.

Kniha vyšla aj v slovenčine.   Objednať
Cesta túžby (Journey of Desire)
Táto kniha prišla... alebo skôr sa narodila... z bolesti nad Brentovou smrťou. Ale všetci spolu zdieľame tú istú dilemu - túžime po živote a neviem kde ho nájsť. Skôr, či neskôr, nakoniec vám život zlomí srdce. Alebo ho zmrazí, pochová, odsunie nabok. Ale neexistuje nič dôležitejšie ako život srdca hlboko v nás.

Kniha vyšla aj v slovenčine.   Objednať
Divoký v srdci (Wild at Heart)
Námet knihy Divoký v srdci horel v Johnovi už mnoho rokov pred jej napísaním. V srdci každého muža je čosi odvážne, vášnivé a divoké. To je spôsob, akým v sebe nesieme obraz Boha. Dôvod, prečo väčšina mužov "žije život tichého zúfalstva" (Thoreau) je, že nám povedali, že Boh nás dal na tento svet, aby sme boli dobrými chlapcami. Aby sme boli milí. Ale každý muž túži po boji, ktorý by bojoval, po dobrodružstve, ktoré by žil a po kráske, ktoré by zachránil.

Kniha vyšla aj v slovenčine.   Objednať
Kriesenie mŕtvych (Waking the Dead)
Kriesenie mŕtvych skúma moc Novej Zmluvy Boha s nami, moc obnoviť naše srdcia a oslobodiť ich. Pretože srdce veriaceho už viac nie je zlé - je dobré. Tvoje srdce je dobré. To, ako nás Boh obnovuje, zakúšame zvyčajne cez Štyri prúdy: Poradenstvo, Uzdravenie, Kráčanie s Bohom a Duchovný boj. Takto môžeme objaviť, že "slávou Boha je človek, ktorý naplno žije" (sv. Ireneus).
Veľký príbeh (Epic)
V tejto knihe skúmame Veľký Príbeh. Spomeňte si na všetky filmy, ktoré ste milovali, na príbehy, ktoré pohli vaším srdcom. Existuje dôvod, prečo sa vás tak dotýkali. Už od vášho detstva sa vám pokúšali hovoriť o skutočnom Epose. Je to strhujúci príbeh. A hráte v ňom kľúčovú úlohu.

Kniha vyšla aj v slovenčine.   Objednať
Očarujúca (Captivating)
Očarujúca - je náprotivok k Divokému v srdci. Väčšina žien si myslí, že sa musia uspokojiť so životom plným efektívnosti, povinností, domácich prác a vybavovania rôznych vecí, snažiac sa byť ženou, ktorou "majú" byťˇ, ale nie sú. Odkazom tejto knihy je: túžby, ktoré si mala ako malé dievčatko a túžby, ktoré stále cítiš ako žena - tie túžby ti hovoria o živote, ktorý pre teba Boh naplánoval. Ponúka sa ti teraz ako Hrdina tvojho príbehu, aby obnovil tvoje ženské srdce a oslobodil ťa, aby si bola naozaj živou ženou. Ženou, ktorá je očarujúca.

Kniha vyšla aj v slovenčine.   Objednať
Z chlapca kráľom (Way of the Wild Heart/Fathered by God)
Keď muža vychováva Boh

Táto kniha je o tom, ako sa chlapec - a muž - stáva mužom.
Je to príručka k procesu mužskej inicácie, tej starodávnej ceste, ktorú musel kedysi každý muž a chlapec prejsť, aby sa stal mužom, ktorým túži byť. Cesta, kde zisťuje že je mužom a je schopný žiť a milovať z hlbokej, zakorenej sily.

Kniha vyšla aj v slovenčine.   Objednať
Kráčanie s Bohom (Walking With God)
Hovor k Nemu. Počúvaj Ho. Skutočne.

"Toto je séria príbehov o tom, aké je to kráčať s Bohom počas trvania približne jedného roka." Takto začína nevšedné rozprávanie o ceste jedného muža, ktorý sa učí počúvať hlas Boha. Detaily sú intímne a osobné. Pozvánka je pre všetkých nás. Čo ak môžeme počuť Boha - často? Aké ovocie to prinesie?
Láska a Vojna (Love & War)
Hľadanie manželstva, o ktorom ste vždy snívali.

Táto kniha ukazuje párom, ako bojovať o lásku a šťastie. Povoláva mužov aj ženy vstúpiť do veľkého dobrodužstva, ktoré pre nich Boh pripravil. Sledujúc príbehy Johna a Stasi Edldredge môže každý pár objaviť, ako ich cesta prerastá do príbehu, ktorého zmysel je väčší ako čokolvek, čo by mohli zažiť sami.

Kniha vyšla aj v slovenčine.   Objednať

Knihy v anglickom jazyku si môžete objednať priamo na stránkach Ransomed Heart Ministries, prípadne na Amazone.